Зайнятість без бар’єрів на Тернопільщині: працевлаштування, профнавчання, підприємництво

Дата: 07.06.2024 10:09
Кількість переглядів: 68

Фото без описуЗа ініціативи першої леді Олени Зеленської була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, що передбачає умови, які дозволяють кожній людині незалежно від походження, статі, віку, фізичних можливостей та соціальної групи реалізовувати свої права і свободи, зокрема, на працю, навчання, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом. Служба зайнятості, постійно розвиваючись та удосконалюючись, планомірно будує для своїх клієнтів безбар’єрний доступ до усіх послуг служби.

Щодо фізичної доступності, то, до прикладу, у Будинку праці є, крім сходового, ще й безпороговий вхід, ліфти та санвузол для маломобільних громадян; у холі – ПК вільного доступу з Інтернетом; відкрита сенсорна кімната для надання індивідуальних консультацій.

Безбар’єрність забезпечує цілий комплекс заходів і практик, які допомагають працевлаштувати людей різних категорій, сприяють зайнятості громадян. Для цього діють:

  • “Єдиний портал вакансій”, де є майже 260 тисяч вакансій, у тому числі з наданням житла, які оновлюються в режимі онлайн. Це спільний проєкт Мінекономіки, ДСЗ та шести провідних сайтів з пошуку роботи work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org

  • «єдине вікно» надання послуг соціально вразливим людям, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам, людям з інвалідністю. У співпраці з ГО, благодійними Фондами, державними та не державними організаціями, де за принципом кейс-менеджменту, окрім послуг з працевлаштування, профнавчання, розвитку та запровадження бізнесу через надання грантів, кар’єрні радники служби зайнятості також інформують про те, де і як отримати:

  • гранти з міжнародних фондів на бізнес,

  • соціальні виплати та компенсації,

  • житло, гуманітарну та матеріальну допомогу;

про те, хто і де може допомогти:

  • з документами,

  • у психологічній підтримці, реабілітації, в соціальній та професійній адаптації,

  • у догляді за дитиною до 3-х років від «муніципальної няні».

Інформаційною та цифровою безбар’єрністю послуг служби зайнятості активно користуються клієнти, які знають, що, до прикладу, через застосунок Дія можна:

  • подати заявку на отримання ваучера на навчання,

  • подати бізнес-план та заяву на отримання гранту чи мікрогранту

  • зареєструватися як безробітний та знятися з реєстрації,

  • оформити допомогу по безробіттю,

  • роботодавці можуть подати заяву на компенсацію за працевлаштування ВПО.

На сайті державної служби зайнятості роботодавці та шукачі роботи можуть створити власні «електронні кабінети», скористатися платформами: «Моя професія: консультаційна мережа», з профорієнтації та побудови кар’єри; з онлайн-навчання.

Інформаційну безбар’єрність забезпечують тісна взаємодія з медіа, робота «гарячих» ліній, присутність служби зайнятості у соцмережах, комунікації через електронну пошту та чат-боти.

Для створення економічної безбар’єрності центр зайнятості реалізує низку програм. Зокрема, з виплати грантових коштів на втілення своєї підприємницької мрії за програмою єРобота: за проєктом «Власна справа» - до 250 тис. грн, за проєктом «Грант для ветеранів та їх подружжя» - до 1 млн грн. Головна умова - створення нових робочих місць. Загалом за цими проєктами грантові кошти отримали майже 800 жителів Тернопільщини, з них 25 – учасники бойових дій чи один з подружжя УБД. В область залучили більше 160 млн грн. Вже створено майже 800 робочих місць, у тому числі для учасників бойових дій».

Запроваджуючи освітню доступність, служба зайнятості видає сертифікати (безробітним) чи ваучери (зайнятим чи незайнятим) на оплату навчання до 30 тис. 280 грн; організовує стажування у роботодавців, створює можливість підтвердити результати неформального навчання. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну, дистанційну чи дуальну) людина обирає самостійно.

Суспільна та громадська безбар’єрність досягається можливістю отримання краянами послуг служби як безпосередньо в ЦЗ, так і в громадах під час виїзних заходів. Вони можуть взяти участь у тренінгах з самореалізації, ефективного пошуку роботи, психологічної підтримки; стати учасниками «Армії відновлення».

Держава надає допомогу не тільки шукачам роботи, а й роботодавцям, зокрема, для них передбачено ряд компенсацій за працевлаштування громадян різних категорій.

Отож, усім, хто має бажання будувати свою кар’єру на Батьківщині, служба зайнятості допоможе – на рівних умовах, без дискримінації та бар’єрів.

За детальнішою інформацією зверніться у Бучацьке управління Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» - (063) 5765756.

Відділ організаційно-інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь