16 днів проти насильства
16 днів проти насильства – це глобальна акція, яка проводиться щорічно з 25 листопада – це Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок і завершується 10 грудня у Міжнародний день прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада -Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня -Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня - Міжнародний день волонтера;
6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня - Міжнародний день прав людини.
Мета акції є підвищення уваги до проблеми насильства, а також сприяння змінам у суспільстві для запобігання насильству та покарання винних.
Основними завданнями акції “16 днів проти насильства” є популяризація ідеї рівності та недопущення будь-якого виду насильства, а також покарання винних у цьому. Крім того, акція спрямована на підтримку жертв насильства та надання їм необхідної допомоги.
Початок акції був започаткований в 1991 році Центром захисту жінок у Лондоні та з того часу став традиційним об’єднанням активістів, організацій та урядових структур по всьому світу. За цей період акція стала символом міжнародного руху, який вимагає припинення насильства.
Особлива увага під час проведення акції приділяється питанням домашнього насильства, тому акція спрямовується проти насильства у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства.
Насильство не завжди можна побачити, результати насильства у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.
Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина.