Нагадування про заборону спалювання

Дата: 13.09.2023 12:21

Шановна громадо!

Нагадуємо Вам, що спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється!❌

Відповідно до Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення

чистоти і порядку Трибухівської сільської об'єднаної територіальної громади, на об’єктах благоустрою зеленого господарства, зокрема забороняється:

🔻вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;

🔻спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

🟥Спалювати листя категорично забороняється!

Листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав'янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив.

🟥Протягом пожежонебезпечного періоду заборонено також випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали) (Правила пожежної безпеки в лісах України, затверджені наказом Державного комітету лісового господарства України від 27.12.2004 № 278).

У 2023 році за такі дії загрожують штрафи

( ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

1. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:

* від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;

* від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.

2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:

* від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;

* від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.

Є і кримінальна відповідальність, це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.

Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:

* штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91 800 – 153 000 грн);

* або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;

* або позбавлення волі на той самий строк.

За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.

❗️Окрім того, на час воєнного стану спалювання сухостою може прирівнюватись до диверсій❗️

Вкотре закликаємо Вас не бути байдужими до довкілля, свого здоров’я та оточуючих, НЕ СПАЛЮЙТЕ суху рослинність та памʼятайте про правила добросусідства, оскільки кожен з нас бажає жити у злагоді та добробуті☀️

Також не забувайте телефонувати на «102», коли бачите такі горіння та паліїв.✅

Поліцейський офіцер громади 👮