ПРО ВИПЛАТУ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
Здійснення відповідних виплат цього року та Порядок затвердив Кабмін, ухваливши 21 липня постанову № 754 «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань».
Кошти отримають:
Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи — 3100 грн;
II групи — 2900 грн;
III групи — 2700 грн.
Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків — 1000 грн.
Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 3100 грн.
Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 Ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 650 грн.
Члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України — 1000 грн.
Учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 грн.
-
Головним управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснюються заходи щодо забезпечення виплати грошової допомоги разом з пенсією/щомісячним довічним грошовим утримання.
-
Для осіб, які проходять службу і не є пенсіонерами фінансування разової допомоги і витрат на оплату послуг, пов’язаних з її виплатою та доставкою організаціями, які здійснюють виплату та доставку пенсій і грошової допомоги за місцем фактичного проживання буде проводитись Пенсійним фондом України відповідно до Заявок на грошову допомогу, поданих до територіальних управлінь Пенсійного фонду України силовими структурами.
-
Особам, які не перебувають: на обліку в органах Пенсійного фонду України як отримувачі пенсії/щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці; на службі в силових міністерствах та відомствах; в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах) грошова допомога виплачується за їх зверненнями до територіальних органів Пенсійного фонду України (сервісних центрів) із заявою, до якої додаються: документ, що посвідчує особу, та документ (відомості) про місце проживання; документ, що підтверджує відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків; посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус, установлений відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань»; дані про номер поточного рахунку, відкритий на ім’я отримувача грошової допомоги в уповноваженому банку).
-
Заявку на отримання грошової допомоги можна подати через сервісні центри Пенсійного фонду або через вебпортал електронних послуг.
З формою Заявки на грошову допомогу можна ознайомитись за посиланням https://cutt.ly/Gwsm1YR8
Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області
02.08.2023