Як зареєструвати малюка , народженого в окупації, за українським законодавством

Дата: 11.11.2022 09:37

Українські реєстри на окупованій території не працюють. Чи можливо зараз зареєструвати новонароджену дитину за українським законодавством, якщо вона народилась в окупації?

З 1  березня 2022 державна реєстрація актів цивільного стану проводиться за зверненням заявника будь-яким органом ДРАЦС, розташованим на контрольованій українською владою території.

Заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

Такі справи розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.

У рішенні по таких справах мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

Ухвалене судом рішення у цій категорії справ підлягає негайному виконанню.

Копія судового рішення видається учасникам справи негайно після його ухвалення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження.

Заявники у справах за заявами про встановлення факту народження, поданих у зв’язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, звільнені від сплати судового збору.

Для отримання правової допомоги завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro

• м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50;

- м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

- м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

- смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

- м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

- м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Отримати усну консультацію можна у контакт-центрі системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні, юристи на лінії пн-пт з 8:00 до 19:00, сб-нд з 9:00 до 18:00).