ПРИВАТИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Дата: 21.07.2021 11:23

Для приватизації земельної ділянки вам необхідно здійснити такі дії :

1. Звернутися до  державного органу (сільської ради) із письмовою заявою для надання дозволу на розробку документації із землеустрою. У заяві має бути зазначено  цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Протягом  місяця відповідний державний орган має прийняти рішення про надання дозволу або про відмову у наданні такого дозволу

До заяви додаються такі документи:

• копії документів що посвідчують особу (паспорт, код);
  • викопіювання з картографічних матеріалів про орієнтовне місце розташування земельної ділянки;
  • копії документів на право власності на нерухоме майно (житловий будинок).
  1. У разі прийняття рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення відповідної документації.
  2. Для подальшої реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі необхідно звернутися до відповідного  управлінням Держгеокадастру із заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру:
  • оригіналом документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
  • документацією із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Строк розгляду заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно. Крім того, на підтвердження державної реєстрації Вам безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому зазначаються відомості внесені до Поземельної книги, зокрема, кадастровий номер. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

1. Наступний крок – це затвердження документації із землеустрою. Для затвердження документації Вам необхідно надати до відповідного державного органу (сільської ради) заяву (клопотання) про затвердження документації. До заяви додаються:
  • екземпляр погодженої документації із землеустрою;
  • витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
  • копії документів що посвідчують особу (паспорт, код).

Рішення про затвердження документації із землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність чи у користування.

1. Для реєстрації права власності на земельну ділянку необхідно звернутися до Державного реєстратора речового права або до нотаріуса.

Перелік необхідних документів:

1. заява встановленої форми;
  2. документ, що посвідчує особу;
  3. рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;
  4. витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
  5. документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (квитанція).

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)