Символіка Трибухівської ОТГ
Враховуючи важливе значення символіки у процесі національного відродження, з метою збереження історичної спадщини, реалізації права територіальної громади мати власну символіку, беручи до уваги Методичні рекомендації з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), комісією по визначенню переможців конкурсу на кращу офіційну символіку Трибухівської об’єднаної територіальної громади, згідно громадських обговорень конкурсних пропозицій, визнано:
- переможцем у конкурсах на кращий герб і прапор Трибухівської об’єднаної територіальної громади - Зілінку Дмитра Івановича;
- переможницями у конкурсі на кращий текст гімну та музики до гімну Трибухівської об’єднаної територіальної громади - Павлишин Олександру Михайлівніу та Павлишин Юлію Михайлівну.
27 травня 2021 року Трибухівська сільська рада прийняла рішення №313 «Про затведження символіки Трибухівської об’єднаної територіальної громади».
Щиро вдячні всім учасникам за активну участь у конкурсі, за творчий та виважений підхід при оформленні конкурсних пропозицій, конкурсній комісії - за проведену роботу з початку і до кінця конкурсної процедури та жителям Трибухівської територіальної громади, які долучилися до громадського обговорення ескізів.
Герб зображений у вигляді щита із заокругленою нижньою частиною, що являє собою геральдичний щит, так званого іспанського типу. Форма цього щита типова для гербів українських населених пунктів ХУІІ-ХУІІІ ст. Вказаний щит вписано у декоративний золотий (жовтий) картуш котрий увінчаний золотою сільською короною та прикрашений внизу зеленими гілками бука. Щит герба має горизонтальне кольорове ділення, яке з голубого кольору плавно переходить у зелений. В центрі щита зображено три могутні буки, між якими зображено криницю (фонтан) — згідно із легендою про походження назви села Трибуківці, що з роками перетворилась у Трибухівці, які разом символізують могутність, довговіччя, чистоту, наснагу та незламний зв'язок минулого, сьогодення та майбутнього. З верхнього лівого боку до низу правого - зображено, синьою стрічкою, річку Вільховець, яка зв’язує всі села Трибухівської громади.
Значення композиції поєднання золотого (жовтого), голубого та зеленого кольорів символізує:
Голубий - символ краси, величі, слави, щирості, мирного неба, водних багатств громади.
Зелений - надію, достаток, свободу і радість, символ садів та лісів громади.
Золотий (жовтий) колір - символ могутності, багатства, справедливості, благородства, милосердя та поширення сільського господарства на території громади також є кольором сонця.
У нижній частині картуша мається напис - «Трибухівська громада» та «2016», рік створення Трибухівської об’єднаної територіальної громади.
Розмір герба у співвідношенні висоти до ширини складає 2:1.
Прапор має квадратну форму полотнища із співвідношенням сторін 1:1. Прапор поділений жовтими променями на 4 частини, що символізує 4 старостинські округи. В центрі прапора герб - як центр громади, який під своїми променями згуртував навколо себе чотири сільські ради.
Значення композиції поєднання кольорів символізує:
Жовтий (золоті промені) - символізує повагу, багатство, милосердя, справедливість, силу, віру, постійність.
Зелений колір - символ надії, радості і достатку. Зелений колір символізує екологічно чисту громаду, де інфраструктура Цвітівського старостинського округу гармонійно поєднується з багатим лісовим фондом.
Блакитний колір - символ краси, м’якості і величі. Колір в даній інтерпретації відображає Пишківський старостинський округ з його багатим водним фондом.
Медовий колір - досвід, мудрість і досягнення мети. Колір у даному тлумаченні відображає Медведівський старостинський округ в якому розвивається бджолярство.
Білий (молочний) - це колір символізує енергію, силу, життя, духовну і фізичну чистоту.
Молочний колір - відображає Пилявський старостинський округ та його молочну галузь.
Гімн «Рідна громада»
На землях родючих постала громада.
Поміж берегами ріки Вільховець.
Яку об'єднала любов до держави,
І віра у світле для всіх майбуття.
Сім сіл, що створили велику родину,
Багату на щедрі сади і поля,
Що мріяли гідно і дружньо прожити
У мирі й свободі на рідній землі.
Земля моя рідна, щаслива будь й вільна,
У здобутках своїх процвітай і міцній.
А ми у святинях, Многа літ заспіваймо!
Краю, що піднявся з глибоких руїн.
Приспів:
О, Боже! Благослови Трибухівську громаду
У всіх починаннях, задумках й ділах.
Щоб слава героїв повік не згасала,
І в пам'яті наших нащадків жила!
Музика до Гімну "Рідна громада"