Знай свої права, щоб не потрапити у пастки сучасних рабовласників!
Як протидіяти торгівлі людьми.
30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Цей вид злочину за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Злочинці застосовують різні методи вербування чоловіків, жінок, дітей, незалежно від віку, освіти та соціального статусу, але завжди це відбувається шляхом обману, шахрайства, шантажу, погроз, насильства, використання службового становища, матеріальної чи іншої залежності. Для торгівців живим товаром – це величезні гроші, для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя… Проблеми, пов’язані із сучасними проявами рабства, актуальні і для України.
Серед актуальних проблем у сфері зайнятості залишається примусова праця, трудове рабство, нелегальна трудова міграція, «тіньові» трудові відносини, через які найманий персонал не тільки позбавлений прав, передбачених законодавством України, але й належного соціального захисту.
Служба зайнятості ніколи не стояла осторонь гострих соціальних викликів сьогодення. Відтак, у Бучацькій районній філії фахівці спільно з соціальними партнерами організовують семінари, тренінги, засідання клубів тощо. Зокрема, у січні-червні 2020 року відбулось 2 семінари на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції», « Робота за кордоном: ризики сьогодення» для 29 безробітних.
Під час заходів мова йде про шахрайські схеми, куди звертатись за правовою, психологічною, медичною чи фінансовою допомогою, як захиститись, якщо стали жертвою торгівців людьми; про ризики зарплати у конверті та переваги офіційної роботи, схеми недоброчесних роботодавців, котрі декларують привабливі пропозиції зайнятості у тіньовому секторі економіки; про послуги служби зайнятості, яка пропонує варіанти легального постійного та тимчасового працевлаштування, організовує профнавчання тощо.
Довідково: Національна «гаряча» телефонна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life) та 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів); інформаційна лінія МОМ - 0800 303 022 та телефонні лінії Бучацької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості: (0244) 2-17-84 – для населення, (0244) 2-20-26 – для роботодавців.