Поліція застерігає: посіви маку незаконні!!!

Дата: 25.06.2019 10:04

З 20.05.2019 по 26.09.2019 на території Бучацького району проводиться оперативно-профілактична операція під умовною назвою “Мак”.
Грядка маку не викликала тривоги доти, доки на нашій землі не з’явилось таке згубне і суспільно небезпечне явище, як наркоманія. Різке збільшення наркозалежних людей змусило законодавців спочатку заборонити вирощуван
ня снодійного маку та конопель, а потім покарання за ці дії зробити більш жорсткими.
Законодавством за незаконний посів та вирощування снодійного маку та конопель передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Так, згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин караються штрафом у розмірі від 306 до 1700 гривень.
Незаконний посів маку чи конопель карається згідно статті 310 Кримінального кодексу штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 8500 гривень), арештом строком на 6 місяців чи обмеження волі строком до 3 років. А якщо кількість вирощених рослин маку чи конопель перевищує 500 рослин - неминуче позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Дехто з громадян зберігає висушені частки конопель чи маку. А це також серйозний злочин.
Зберігання наркотичних засобів навіть без мети збуту тягне за собою обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.
Погодьтеся, що покарання суворе, і тому набагато вигідніше купити в закладах торгівлі законно вирощений у спеціалізованих господарствах мак, ніж мати проблеми із законом.