Небезпека лісових пожеж

Дата: 09.05.2024 16:29
Кількість переглядів: 61

Фото без опису

Лісові пожежі 

Найбільш поширені лісові пожежі приносять колосальні збитки і часом призводять до людських жертв. Лісові пожежі при сухій погоді і наявності вітру охоплюють значні простори. У 90-97 випадках зі 100 винуватцями лиха виявляються люди. Частка пожеж від блискавок становить не більше 2% від загальної кількості.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, будівлі та споруди. Ослаблені пожежами насадження стають вогнищами шкідливих захворювань, що призводить до загибелі не тільки уражених вогнем, а й сусідніх з ними посадок. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується цінна флора і фауна.

 

Найтиповішими причинами виникнення лісової пожежі є:

• викинуті палаючий сірник, недопалок;

• багаття, розведені у місцях з сухою травою;

• підпал трави на лісових галявинах, прогалинах або стерні на полі біля лісу;

• сфокусовані уламками скла сонячні промені;

Залежно від того, в яких елементах лісу поширюється вогонь, пожежі поділяються на: низові, верхові, підземні (грунтові), а від швидкості просування крайки пожежі і висоти полум’я пожежі можуть бути слабкими, середньої сили і сильними. Найчастіше пожежі бувають низові.

  • Низові пожежі розповсюджуються тільки за грунтовим покривом (горіння хвойного підліску, опалого хвої, листя, кори, хмизу, пнів та ін.).
  • Верхові пожежі можуть бути швидкими і стійкими, в останньому випадку вогонь рухається суцільною стіною від грунтового покриву до крон дерев зі швидкістю до 8 км / ч.
  • Підземні (грунтові) лісові пожежі зазвичай є розвитком низової пожежі. Вони виникають на ділянках з торф’яними грунтами. Горіння відбувається повільно, без полум’я.

Небезпечні для людини фізико-хімічні фактори лісових пожеж включають підвищену температуру повітря, світлове і теплове випромінювання, наявність в димі чадного і вуглекислого газів, палаючих часток лісових горючих матеріалів.

Вогонь – основна причина травматизму і загибелі людей, коли вони потрапляють в його оточення. При гасінні кромки низової пожежі найчастіше піддаються опікам відкриті ділянки тіла, загорається одяг.

В результаті згорання лісу в повітря виділяється СО (окис вуглецю, чадний газ) і СО2 (вуглекислий газ). Ці речовини чинять отруйну дію на людину, викликають подразнення слизової оболонки очей і верхніх дихальних шляхів.

Висока температура навколишнього середовища – найбільш характерний фактор лісової пожежі.У межах полум’я низових пожеж вона досягає 200-300 ° С.

 

Якщо Ви потрапили в зону небезпеки:

  • Постарайтеся швидко проаналізувати обстановку: напрямок і силу вітру, стан людей, рельєф місцевості.
  • Визначте вогнище пожежі, напрямок і швидкість її поширення й негайно рухайтесь у безпечне місце.
  • У разі швидкого наближення фронту пожежі киньте спорядження, залишіть тільки медичну аптечку, сигнальні засоби й НЗ продовольства.
  • Тікати від пожежі слід лише в навітряний бік (іти на вітер), обходячи вогнище пожежі збоку.
  • У разі наближення пожежі рясно змочіть одяг або ляжте у воду. На мілководді загорніться з головою в спальний мішок, попередньо намочивши його та одяг. Зробіть багатошарову пов’язку для обличчя, яку теж змочуйте водою.
  • У разі потрапляння у вогнище пожежі, необхідно зняти з тіла весь нейлоновий, капроновий та інший одяг, що плавиться, позбутися пального й легкозаймистого спорядження.
  • Забороняється підпалювати дерева з метою подачі сигналів небезпеки.
  • Вийшовши із зони пожежі, необхідно в максимально короткі терміни повідомити про лихо. Під час передачі тривожного повідомлення розкажіть про відомі координати пожежі, час, коли ви її помітили, і передбачуваної причини виникнення (навіть якщо цієї причиною були ви самі).

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь