Як поводитися з небезпечними відходами?
Пам'ятаєте, в дитинстві ми уявляли, що відпрацьовані ртутні або люмінесцентні лампи — то світлові мечі з «Зоряних воєн»? Чи багато хто тоді замислювався, яку небезпеку для нас ці трубки представляють?
Ртутні лампи містять в собі ртуть, що зберігається у спеціальному порошку — люмінофорі. Вона є небезпечною для людини та природи. Отруєння ртуттю може призвести до ураження нервової системи, нирок, втрати працездатності.
Якщо ртутовмісні відходи: лампи чи термометри, потрапляють на звалище разом з іншим побутовим сміттям, вони розбиваються, отруйні речовини забруднюють природне середовище: повітря, ґрунти, воду, з яких небезпечні речовини потім потрапляють до живих організмів.
У нашому дописі ми розглянули найпоширеніші побутові відходи з категорії небезпечних: люмінесцентні лампи, ртутні термометри, батарейки та медичні відходи.
Закликаємо вас бути обережними, здавати небезпечні відходи лише до спеціалізованих пунктів прийому чи Екобуса, що курсує вашою громадою. Не викидайте небезпечні відходи у контейнери для змішаного побутового сміття.
Публікація створена ГО «Еколтава» в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.