26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 26.04.2024 09:18

Фото без описуВ історії України є багато скорботних дат, спогад про які відгукується гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року. У цей день, 38 років тому, вогонь Чорнобиля обпалив долі мільйонів людей.

Це був серйозний виклик для нашої держави. Ми вперше зіткнулися та відчули на собі всю силу і могутність неконтрольованого атома. Полинна гіркота Чорнобиля увійшла в наше життя холодним вогнем радіації.

Чорнобильська катастрофа – це невимовне горе, яке не піддається жодному виміру, невиліковна рана нашого народу, біль якої передається із покоління в покоління, а її справжні масштаби та наслідки дають про себе знати і по сьогоднішній день.

• 31 співробітник АЕС загинув внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби одразу після аварії.
  • 11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці.
  • 75% території Європи було забруднено радіоактивним цезієм.
  • Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії.
  • 500 тисяч людей померли від радіації.
  • 8,5 мільйонів людей в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.
  • Понад 90 тисяч осіб було евакуйовано.

⚠️Керівництво Радянського Союзу продемонструвало кричущу безвідповідальність за долі людей, довівши до катастрофи, а потім замовчувало всю правду трагедії.

⚠️Сьогодні рф, яка боїться історичної правди цієї трагедії, знову ставить світ на межу нової ядерної катастрофи. 24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.

Нині окупанти окупували Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу в Європі та своїми діями вкотре погрожують людству.

🔷Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності, героїзму та самовідданості  ліквідаторів страшної аварії. Тому ми низько схиляємо  голови перед кожним, хто брав участь у рятувальних роботах на ЧАЕС.

🙏Щиро вдячні цивільним та військовим. Усім тим, хто нині в строю ..

🕯Усім тим, кого вже немає серед нас ...

Ваш подвиг назавжди у наших серцях.