Скажемо насильству: «Ні!»

Дата: 12.12.2023 10:06

Насильство в родині - наразі одна з найбільш розповсюджених форм порушень прав людини у сучасному суспільстві. Особливим його аспектом є насильство щодо жінок  та дітей в Україні.  Відповідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» є чотири види насильства: економічне, психологічне, сексуальне, фізичне. На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 7-8 грудня 2023 року  вчергове відбулася зустріч працівників служби у справах дітей, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Трибухівської сільської ради» і поліцейського офіцера громади  з учнями 8 - 9 класів Медведівської ЗОШ І-ІІ ст. та Пишківської  ЗОШ І-ІІ ст.,  метою якої було ознайомити учнів з актуальністю проблеми насильства, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності.

Учням роздано інформаційні листівки щодо насилля з контактами служб, куди можна звернутись за допомогою і захистом своїх прав.