Трибухівська громада

Тернопільська область, Чортківський район

Про дотримання норм Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Дата: 27.04.2023 13:57
Кількість переглядів: 133

Конфлікт інтересів є складником корупції, а також більшості корупційних, у тому числі кримінальних, правопорушень.

Зважаючи на наведені у статті 1 Закону визначення, конфлікт інтересівце ситуація, при якій посадова особа, виконуючи свої обов’язки має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов’язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння але здатний до нього призвести. Залежно від співвідношення у особи службових (представницьких повноважень) та приватного інтересу виникає потенційний чи реальний конфлікт інтересів.

Працівники, які перебувають на посадах державної служби, є суб'єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

За змістом п.п. «в» п. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 27, ч. 1 ст. 28 Закону на державних службовців поширюються вимоги щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, а також щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Частина 1 ст. 27 Закону визначає, що особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близькими особами.

Державні службовці, відповідно до вимог статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органіНаціональне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно з положенням Закону України «Про запобігання корупції»:

Потенційний конфлікт інтересівце наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Реальний конфлікт інтересівсуперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Державні службовці, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вжити заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджувальних це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади. Позбавлення приватного інтересу має виключати будь-яку можливість його приховування.

 

 

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області

 

27.04.2023

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь