Обрізка дерев біля ліній електропередач - запорука безперервного електропостачання

Дата: 20.01.2023 12:54

Фото без опису Шановні жителі Трибухівської ТГ, господарі домоволодінь, якщо у Вас на території домогосподарства та на прилеглій території до нього ростуть дерева і спричиняють перешкоду для ліній електропередач та інтернетзвязку, БУДЬ ЛАСКА, здійсніть чистку гілля або зріз (дерев), згідно встановлених норм чинного законодавства.

Своєчасна обрізка дерев біля ліній електропередач – запорука безперервного електропостачання

У більшості випадків причиною аварійних знеструмлень повітряних ліній електропередачі (далі – ЛЕП) є дерева, висаджені в охоронних зонах цих ліній. Тому обрізання гілок дерев – один із найпростіших і найдієвіших способів забезпечити безперервний розподіл електричної енергії.

Через зіткнення гілок та дерев з ЛЕП виникає низка негативних наслідків, серед яких:

• обрив проводів;
  • припинення електропостачання;
  • пожежа;
  • шкода здоров’ю людей, майну тощо.

Тож видалення дерев та обрізка гілок біля ЛЕП – це одна з важливих робіт, нехтувати якою неприпустимо. Щоб не траплялося випадків обриву проводів від падіння гілок та дерев, навколо будь-якої ЛЕП встановлено охоронну зону, ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:

• 2 м – до проводів напругою до 1 кВ;
  • 10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
  • 15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
  • 20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
  • 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ;
  • 30 м – до проводів напругою до 330 кВ.

Традиційно сезон чистки трас стартує 15 жовтня і триває до 15 квітня: цей період рекомендований екологами, адже дерева у цей час «сплять» і обрізка гілля їм не шкодить.