Допомога ВПО від Агентства ООН у справах біженці

Дата: 22.07.2022 16:39

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2022 р. № 445 „Про реалізацію спільного з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців проекту щодо додаткових заходів із соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб”

Агентство ООН у справах біженців ще в березні розпочало збирати дані для надання своєї допомоги, зокрема грошової, людям, які були змушені покинути свої домівки через війну. У цьому агентству допомагає низка благодійних фондів і громадських організацій.

На цю програму можуть розраховувати люди, які виїхали до Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької областей.

Розмір допомоги – 2 220 грн на кожного члена родини на місяць. Вона покриває тримісячний період.

Агентству ООН у справах біженців знадобиться від вас і кожного члена вашої сім’ї з вами така інформація:

• ПІБ;
  • місце, дата народження, номер телефону тощо;
  • ідентифікаційний код платника податків;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • довідка ВПО (за наявності);
  • номер банківської картки.

Зверніть увагу, що окрім номера картки у вас більше нічого не можуть вимагати – ні PIN-код, ні CVV/CVC-код (три цифри на звороті).

Якщо ви відповідаєте критеріям, уся сума за три місяці буде перерахована одному члену домогосподарства одним зі способів – на банківський рахунок або через Укрпошту.

Переказ на банківський рахунок відбувається через фінансову установу Rapyd. У такому разі ви отримаєте SMS:

Вітаю! Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Це є грошова допомога для ВПО на 3 місяці. Гроші доступні на вашому картковому рахунку. Більше інформації за посиланням https://www.unhcr.org/ua/43231-unhcr–is–launching–a–cash–assistance–programme–for–idps–ua.html або гарячою лінією 0800 307 711.

Через Укрпошту зможуть отримати гроші ті сім’ї, які не мають банківського рахунку, або вказали неправильні реквізити. Перелік доступних відділень надається після реєстрації.

Для отримання платежу людині необхідно прийти з паспортом до відділення Укрпошти.

Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо допомоги, ви можете зателефонувати до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців за номером 0 800 307 711, або написати на unhcrukraine.cash@gmail.com. Також є група в телеграмі.