Засідання координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми
Для забезпечення міжвідомчої співпраці щодо узгодженості заходів з надання допомоги особам, постраждалим від насильства, вчиненого представниками держави агресора та особам , які незаконно утримувалися або перебували в полоні 23 червня 2022 року відбулося засідання координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, до компетенції якої належить питання здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.
Зазначалося, що на місцевому рівні є координатор (посадова особа), яка в межах своїх повноважень забезпечує координацію роботи з питань надання допомоги постраждалим особам, в т.ч. внутрішньо переміщеним особам.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», статті 149 Кримінального кодексу України особи, які незаконно утримувались або перебували в полоні, мають право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Обговорювалася необхідність дотримання посадовим особами та спеціалістами норм Закону та Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 під час процедури встановлення статусу. У разі коли особа, яка примусово була використана у збройному конфлікті зазначає у заяві потребу в отримання допомоги суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та безпосередньо виявили таку особу під час виконання своїх функціональних обов’язків, невідкладно повинні здійснювати заходи щодо забезпечення надання такій особі притулку, медичної, психологічної та інших видів допомог.