На Тернопільщині паління трави за законами воєнного часу будуть розцінювати як диверсію!

Дата: 18.03.2022 11:13

Фото без описуНа Тернопільщині паління трави за законами воєнного часу будуть розцінювати як диверсію. Про це на брифінгу заявив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.

Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричини випалювання лісових масивів та сіл. Такі пожежі швидко поширюються , особливо у вітряну погоду, яка притаманна початку весни.

Згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

???? штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);

???? або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років;

???? або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо такі дії, спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.