Обережно! Ожеледиця!

Дата: 14.12.2021 09:40

Дії населення у період ожеледиці

Необхідно пам'ятати, що під час ожеледиці краще ходити у взутті з підошвою з мікропористого чи іншого м'якого матеріалу та без високих підборів.

Можна також перед виходом на вулицю на підбор прикріпити шматок поролону або лейкопластиру відповідного розміру,. натерти підошву наждачним папером або прикріпити його на підошву, намазати підошву клеєм типу «Момент» і поставити взуття на пісок.

Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку.

Прогулянки в ожеледицю без супроводу небезпечні для здоров'я вагітних жінок.

Рекомендації щодо запобігання травмам у період ожеледиці

Ходити необхідно не поспішаючи, ноги злегка розслабити в колінах, ступати на всю підошву, руки тримати вільними.

У разі втрати рівноваги необхідно швидко присісти, що дасть змогу утриматися на ногах, руки при цьому не тримати в кишенях.

Металеві кришки люків, як правило, покриті льодом, тому їх необхідно обходити.

Слід пам'ятати, що гальмовий шлях машини під час снігопаду та в ожеледицю збільшується, тому перебігання проїжджої частини дороги під час руху автомобілів може призвести до каліцтва, а можливо, і до загибелі.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, а на тілі з'явилися пухлини — необхідно терміново звернутися до лікаря в травмпункт.

Підсумовуючи вищесказане, зазначимо, що дотримання рекомендацій населенню щодо поведінки в різноманітних ситуаціях у зимовий період сприятиме зменшенню кількості загиблих, травмованих тощо.