Бджолярі зможуть отримати дотації за бджолосім’ї

Дата: 17.06.2020 15:26

Цього року державою вперше запроваджується підтримка бджільництва. Стимулювання розвитку цієї галузі сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, впровадження простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості і конкурентоспроможності на внутрішньому і зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі.

Механізм отримання такої допомоги для пасічників наступний.

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.
Зі сторони  фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей повинно бути забезпечено:
подання до ОМС за місцем знаходження пасіки до 01.10.2020 таких документів:
-    копії ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
-    копії рішення про державну реєстрацію потужності;
-    копії довідки про відкриття поточного рахунку, виданої банком (суб’єкти господарювання);
-    копії довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);
-    копії паспорта громадянина України (фізичні особи);
-    довідки, чинної на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
-    копії звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
-    довідки, виданої органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
Звертаємо увагу, що підставою для внесення до відомості на отримання дотації є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Інформативно. Відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016р. №39 (далі – Наказ) фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, необхідно подати до свого територіального органу Держпродспоживслужби заяву про держреєстрацію потужності (форма – у додатку 1 до Наказу). Заява може бути подана як у паперовому, так і в електронному вигляді. Державна реєстрація потужностей здійснюється безоплатно протягом 15 робочих днів після отримання заяви про таку реєстрацію

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)