КАРАНТИН ОФІЦІЙНО ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ЧЕРВНЯ – ОПУБЛІКОВАНО ПОСТАНОВУ УРЯДУ

Дата: 25.05.2020 11:27

Карантин в Україні триватиме ще щонайменше до 22 червня. Уряд опублікував відповідну постанову № 392

Продовження загальнонаціонального карантину буде до 22 червня, водночас йдеться про поступове послаблення протиепідемічних заходів.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 20 травня.

"Проєкт уряду пропонує встановити з 22 травня по 22 червня на території України карантин, враховуючи епідемічну ситуацію в регіонах. Це так званий адаптивний карантин", – зазначив очільник МОЗ Максим Степанов.

Міністр додав: запровадження саме адаптивного карантину дасть змогу повністю контролювати коронавірусну ситуацію на території України. Тобто, дуже швидко реагувати залежно від регіону.

Уряд запроваджує певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах:

• інцидентність (середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) має становити менше ніж 12 осіб на 100 тис.;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, куди доправляють людей з коронавірусом, має становити менше ніж 50%;
  • кількість тестувань методом ПЛР і імуноферментного аналізу має становити більше ніж 12 на 100 тис. населення упродовж останніх 7 днів.

Очільник МОЗ нагадав, що Україна запровадила 5 етапів виходу з карантину. Зараз вона перебуває на першому етапі, а з 22 травня стартує другий етап. Наступні розпочинатимуться через кожні 10 днів.

З 22 травня відновлять роботу:

• міський і внутрішньообласний транспорт;
  • готелі (окрім хостелів). Водночас там не дозволяють відкривати ресторани та басейни, якщо заклади надають такі послуги;
  • міжнародні перевезення автобусами (через відкриті пункти пропуску).

Також можна буде знову проводити:

• спортивні змагання (з обмеженням до 50 осіб і без глядачів);
  • церковні служби (не більше ніж 1 особа на 10 квадратних метрів).

З 25 травня знову запрацюють:

• дитячі садочки;
  • метрополітен.

Нагадаємо, Україна зможе повністю відкрити кордони із сусідами приблизно в середині липня. А кілька наступних місяців держава житиме в режимі "м'яких кроків" виходу з карантину. Таку заяву зробив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.