Відзначаймо Міжнародний день рідної мови!

Дата: 21.02.2020 09:58

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!..

Тарас Шевченко

Мова – особливий фактор об’єднання людей в одне ціле, в один народ, важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Вона творить державу, зміцнює її імідж, живить духовність нації. Мова – твердиня народу, скарбниця її культурних надбань, засіб спілкування та консолідації суспільства. Без своєї держави вона беззахисна, а держава без власної мови втрачає істотні ознаки суверенітету.

Український народ творив свою мову впродовж віків. Сьогодні наші вороги умовно розділили країну на Схід та Захід, переконуючи світ, що в Україні утискають мови національних меншин. Переконаний, країну роз’єднує  провокаційна, агресивна, українофобська політика сусіда-агресора.

Для нашого народу мовою сьогодення і мовою майбутнього є українська – єдина державна мова. І це утверджувалося віками, коли ми виборювали право на свою державу, право на національну ідентичність. Звісно при цьому ми з найглибшою повагою ставимося до мов, якими спілкуються громадяни України. Ми повинні берегти та збагачувати рідну мову, з нею наше майбутнє, майбутнє нашої держави та нації.

В цей день хочеться згадати і віддати шану всім великим українцям, які присвятили свій життєвий шлях збереженню, розвитку і вдосконаленню української мови.

Пам’ятаємо там де не чути рідної материнської мови приходить ворог.

Нехай українське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.

З повагою, Олег Ковдрин, Трибухівський сільський голова.