До уваги жителів громади пенсійного віку

Дата: 14.08.2019 09:55

14 серпня в Трибухівській ОТГ відбулася робоча зустріч колективу з начальником Бучацького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області  Бобином Михайлом Романовичем щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зазначеною постановою передбачено, зокрема, що особам, які мають необхідний страховий стаж  (чоловіки – 35 років,  жінки – 30 років) та  отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та розмір пенсійної виплати яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до 2000 гривень.

Окремо керівник сервісного центру наголосив, що якщо особа не має необхідного страхового стажу , але в її трудовій діяльності є періоди, коли вона прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем календарного місяця, перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, тощо та отримувала заробітну плату у розмірі, меншому мінімального, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску та  набути необхідний страховий стаж.

За індивідуальними розясненнями порадив звертатись в Бучацький сервісний центр Пенсійного фонду.