Тернопільська область, Бучацький район

Хто підпадає під визначення контактної особи

Дата: 01.10.2020 13:02

Критерії за якими людина може вважатися контактною:

• Особа проживає в одному домі з хворим на СОVID -19.
  • Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на СОVID-19 (наприклад, через рукостискання).
  • Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на СОVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
  • Особа контактувала із хворим на СОVID -19 на відстані до одного метру протягом 15 хвил ин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
  • Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на СОVID -19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
  • Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на СОVID -19.
  • Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на СОVID -19.
  • Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
  • Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь -якому напрямку) з хворим на СОVID-19, супутники подорожі.
  • Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
  • Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.